על ההרפתקאות של לאבלייס ובבג’

 • קומיקס: ההרפתקאות של לאבלייס ובבג'

  למען לונדון והמדע!
 • lovelacepg31-384x1024

  לסיפור העצוב הזה שפותח את עידן המחשב המודרני, האנימטורית המבריקה סידני פדואה מציגה מציאות אלטרנטיבית שונה ומעניינת. מציאות בה לאבלייס ובבג’ הצליחו לבנות את המנוע האנליטי והם משתמשים ביכולות שלו כדי להילחם עם מערכת הבנקאות האמריקאית, מוציאים לאור, הפחדים שלהם וכמובן מוסיקאים נבלים. הכול למען לונדון והמדע!

 • CharlsAdaComics

  תשעים-ותשע שנים לפני המחשב של קונרד זוסה, אבי המחשב הראשון, החל לבנות המתמטיקאי והממציא הבריטי צ’ארלס בבג’, אבי המחשב המודרני, את המנוע האנליטי. המחשב המכאני הראשון שניתן לתכנות. מחשב זה הונע בכוח הקיטור והוראות ההפעלה הוזנו מכרטיסיות ניקוב. כשלא הצליח להשיג מימון למחקריו פנה בבג’ לידידתו עדה לאבלייס, בתם של הלורד ביירון ואשתו אן איזבל ביירון בבקשה לתרגום מפרט טכני של לואיג’י מנברה. כשעדה הראתה לבבג’ את התרגום, הוא הציע שתוסיף את הערותיה. הערות אלו היו באורך של פי 3 מאורכו של המאמר המקורי והסבירו בצורה מעמיקה את אופן פעולתו של המנוע האנליטי.

  עדה ובבג’ הפכו לידידים קרובים וכתבו אחד לשני מכתבים רבים בנושאים שונים. אומנם אין לכך הוכחות אולם נראה ממכתבים אלו שבבג’ היה מאוהב בעדה, אשר הצליחה להבין את מחשבותיו כפי שאף אדם אחר לא הצליח. עדה, אישה נשואה לרוזן מלאבלייס ואם לשלושה ילדים, הייתה גם מאוהבת אבל רק במכונה האנליטית שלו. למרבה הצער, עדה נפטרה מספר שנים לאחר מכן בגיל 36 ממחלת הסרטן ובבג’ מעולם לא הצליח לבנות את המכונה.

 • 51qgHSJCHbL1

  כחובב היסטוריה לא פעם חשבתי על גורלם המר של שני האישים האלו. ללא ספק שני גאונים שראו מעבר לכל אדם בדורם אבל תרומתם אינה מוכרת מספיק כיום. כשנתקלתי בבלוג המושקע 2D Goggles המציג את ההרפתקאות של לאבלייס ובבג’ כסיפור בלשים שנון ומלא אקשן, הרגשתי שנעשה פה (איך שהוא) צדק היסטורי. כתיבת קומיקס על גיבורי על דמיוניים קלה יותר מלכתוב על דמויות היסטוריות מורכבות. למרות הסיפור האלטרנטיבי, סידני מראה בקיאות מרשימה בהיסטוריה של שני האישים והסיפורים שלה שלובים בפרטים הקטנים מחייהם.

 • 260px-Sydney_Padua_201111

  תודה לסידני פדואה על הבלוג ועל שהרשתה להעלות תמונות מהאתר. פרויקט זה הוא פרויקט צדדי של סידני שעובדת כאנימטורית באמצעות מחשב וביד. מעבודותיה אתם וודאי מכירים את סרטי נרניה, מצפן הזהב, התנגדות הטיטאנים, ג’ון קארטר, ענק הברזל ועוד…

  את הספר המומלץ תוכלו לרכוש כאן

One comment on “על ההרפתקאות של לאבלייס ובבג’”

כתיבת תגובה