היה שלום, מר ספוק

 • היה שלום, מר ספוק

 • 640px-Leonard_Nimoy_William_Shatner_Star_Trek_19681

  למרות שישנם נושאים רבים שאפשר לכתוב על עשייה בחייו (המעריצים הפנאטים, הקרבה ליהדות והתחומים הרבים שנגע בהם) יש נושא אחד שרציתי לשתף שנגע בי באופן אישי.

  ההצלחה של מסע בין כוכבים הפתיעה רבים ובעיקר את הכוכבים שהשתתפו בה. על הסדרה, ג’ין רודנברי, התסריטאי של מסע בין כוכבים ניסח בתמציתיות את היופי שבה:

  “מסע בין כוכבים מדברת על צורך בסיסי אנושי, על כך שיש מחר, לא הכל הולך לההרס, האנושות משתפרת וכבני אדם יש לנו דברים להיות גאים בהם. לא. לא חייזרים בנו את הפירמידות – בני אדם בנו אותם והם היו חכמים והם עבדו קשה.”

 • Leonard_Nimoy_Spock_19671

  השחקן היהודי-אמריקאי לאונרד נימוי נפטר אתמול ממחלת ריאות בגיל 83. שמעתי על כך היום בחדשות והרגשתי עצוב. כחנון בילדותי (וכנראה עדיין) נימוי היה הדמות האהובה עלי.

  לנרד סיימון נימוי התפרסם בעיקר בגילום דמותו של ספוק, חצי אדם-חצי וולקן, קצין מדע והקצין הראשון של ספינת החלל “אנטרפרייז” בסדרת הטלויזיה המקורית מסע בין כוכבים.

 • STWink_Eye1

  למרות שהשתתף במספר פרוייקטים לאחר שהסדרה ירדה, עדיין ספוק חצי האדם חצי החייזר בעל האוזניים המחודדות היה מזוהה לחלוטין עם נימוי.

  ב-1975 הוציא נימוי ספר אוטוביוגרפי בשם “אני לא ספוק”. בו ניסה להפריד בינו לבין ספוק. (המעריצים כמובן לא קיבלו את זה בהבנה.)

  לקח לו מספר שנים להשלים עם הדמות ולתקן וב1995 הוא הוציא ספר בשם “אני ספוק”.

 • 640px-Leonard_Nimoy_by_Gage_Skidmore1

  בראיון סיפר שלקח לו זמן להבין  שהעבודה שלו היא חלק מהזהות שלו. שהדברים שהוא מתעסק איתם ביום יום הם אלו שמגדירים אותו.

  את התובנה הזאת של נימוי, תובנה שלקחה לו 20 שנה של מאבקים פנימיים להבין, לקחתי מנימוי. קראתי את הראיון והבנתי שהוא צודק. מאז השתדלתי להסתכל על הדברים שאני עוסק בהם והם חלק מחיי כחשובים ומשמעותיים.

 • Spock1

  מילותיו האחרונות של נימוי בטוויטר למעריציו היו:

  “החיים הם כמו גינה. ניתן לחוות רגעים מושלמים, אך לא לשמר אותם, אלא בזיכרון.”

   

  וכך בדיוק אזכור אותו. היה שלום מר ספוק….

  LLAP

כתיבת תגובה